ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13016355
*
nr 1301 6355
Spegel
69x32 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 18:41:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 09:46:54
1
350 kr
19/1 22:25:05
2
500 kr
20/1 08:29:53
1
500 kr
20/1 08:29:53
2
500 kr (Budbetjänt)
20/1 08:31:52
1
600 kr
20/1 18:33:38
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1301 6355
Spegel
69x32 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 09:46:54 | 1 | 350 kr |
19/1 22:25:05 | 2 | 500 kr |
20/1 08:29:53 | 1 | 500 kr |
20/1 08:29:53 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/1 08:31:52 | 1 | 600 kr |
20/1 18:33:38 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20